Otázky a odpovědi

Jak jsou koncipované vaše večery?Jedná se o přednášky, nebo spíš besedy?

Naše setkání se nesou v přátelském duchu. Prostor má nejen host - přednášející, ale chceme, aby se posluchači o dané problematice dozvěděli co nejvíce, proto besedy moderujeme, aby diskuze byla řízená a všichni odcházeli maximálně spokojeni.

Co nabízíte oproti klasickým besedám nového?

Chceme skloubit besedu s příjemným posezením u dobrého vína či čaje, setkáním s přáteli, na které máme v uspěchané době tak málo času.

Snažíme se, aby naši "přednášející" byli otevřeni komunikaci a na historii nabízeli nový a neotřelý pohled. Téměř vždy se nám podaří zbourat nějaký zažitý mýtus a ověřit si, že realita minulosti je jiná, než jak ji máme zažitou ze školních lavic.

Proč jste zvolili jako místo konání právě kavárnu Dadap?

Před rokem a půl jsme začínaly v poetické kavárně na Starém Městě při galerii U Prstenu. Bohužel byl její provoz ukončen a my jsme stály před otázkou, jak a kam nasměrovat naše další kroky, respektive další Hovory o historii. Nějaký čas jsme našly azyl ve vinárně U Šebestiána, kde k nám byli velmi vstřícní, ale prostor klasické restaurace s jejími hluky přestal vyhovovat našim potřebám. Kavárna Dadap se sice nenachází v centru města, ale je velmi dobře dostupná nejen MHD, ale i vlakem na Libeňské nádraží, v okolí jsou parkovací  možnosti, je nekuřácká a disponuje kvalitním technických zázemím.

Kdo bude dalším hostem?

Zajímá mě, kdo bude další host Hovorů?

Proč je moje otázka až na konci?

Jaké je řazení dotazů? Proč se můj dotaz ztrácí na konci?


Záznamy: 1 - 5 ze 5