Otázky a odpovědi

Jak jsou koncipované vaše večery?Jedná se o přednášky, nebo spíš besedy?

Naše setkání se nesou v přátelském duchu. Prostor má nejen host - přednášející, ale chceme, aby se posluchači o dané problematice dozvěděli co nejvíce, proto besedy moderujeme, aby diskuze byla řízená a všichni odcházeli maximálně spokojeni.

Co nabízíte oproti klasickým besedám nového?

Chceme skloubit besedu s příjemným posezením u dobrého vína či čaje, setkáním s přáteli, na které máme v uspěchané době tak málo času.

Snažíme se, aby naši "přednášející" byli otevřeni komunikaci a na historii nabízeli nový a neotřelý pohled. Téměř vždy se nám podaří zbourat nějaký zažitý mýtus a ověřit si, že realita minulosti je jiná, než jak ji máme zažitou ze školních lavic.

Proč jste zvolili jako místo konání právě kavárnu Dadap?

Před rokem a půl jsme začínaly v poetické kavárně na Starém Městě při galerii U Prstenu. Bohužel byl její provoz ukončen a my jsme stály před otázkou, jak a kam nasměrovat naše další kroky, respektive další Hovory o historii. Nějaký čas jsme našly azyl ve vinárně U Šebestiána, kde k nám byli velmi vstřícní, ale prostor klasické restaurace s jejími hluky přestal vyhovovat našim potřebám. Kavárna Dadap se sice nenachází v centru města, ale je velmi dobře dostupná nejen MHD, ale i vlakem na Libeňské nádraží, v okolí jsou parkovací  možnosti, je nekuřácká a disponuje kvalitním technických zázemím.


Záznamy: 1 - 3 ze 3